2024 June 16 - يکشنبه 27 خرداد 1403
تشابه حضرت علی علیه السلام با لوط پیامبر
کد مطلب: ١٢٧٦٩ تاریخ انتشار: ٢٦ بهمن ١٤٠٠ - ٠٩:٣٥ تعداد بازدید: 5872
فتنه وهابیت » برنامه دست انداز
تشابه حضرت علی علیه السلام با لوط پیامبر

بررسی تمامی ابعاد شبهه ازدواج ام کلثوم (دختر حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام) با خلیفه دوم

برنامه دست انداز 1398/04/06

کارشناس: آقای علی شریفی

یکی از شبهاتی که وهابیت بسیار بر روی آن مانور می دهند، شبهه ازدواج ام کلثوم دختر حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام با خلیفه دوم است. وهابیون با بیان این شبهه در صدد هستند که رابطه حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام و خلیفه دوم را رابطه ای صمیمی و بدون مشکل قلمداد کنند و از این گذرگاه ماجرای غصب خلافت را به حاشیه برده و کم‌رنگ کنند.

اما در پاسخ به این شبهه نکات قابل توجهی وجود دارد؛ برخی وجود چنین ازدواجی را ساختگی و دروغ می‌دانند؛ برخی معتقدند این ماجرا یک تشابه اسمی است و ام کلثومی که همسر عمر بن خطاب بود، فرزند حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام نبوده است؛ همچنین طبق برخی روایات این ازدواج با اکراه و بر اثر برخی مصلحت‌ها صورت گرفته است.

نکته حائز اهمیت دیگر در این ماجرا این است که حضرت لوط نیز در برابر توقعات بی‌شرمانه قوم خود، برای حفظ شان و مقام ولی خدا، پیشنهاد ازدواج با دختران خود را مطرح می کند و از طرفی طبق روایات متواتر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله تمامی اتفاقات اقوام و ادیان گذشته در امت اسلام نیز اتفاق خواهد افتاد. به راستی آیا در این ماجرا حضرت علی علیه السلام مانند حضرت لوط مورد ظلم و ستم واقعا نشدند؟!

در این قسمت از برنامه دست انداز تمامی ابعاد این شبهه بررسی شده و به کلیپ پخش شده از آیت الله حسینی قزوینی توسط شبکه وهابی کلمه نیز پاسخ داده شده است.مطالب مرتبط:
احمد بصری یا شتر صالح؟!احمد بصری، دشمن علما و مراجع شیعهنقد ادله احمد بصری در باب شناخت حجت های الهیاثبات مبانی داعشی فرقه ی احمد بصری
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب