نسخه موبایل
www.valiasr-aj .com
یک کشته و ۶ مجروح در حمله به دایکندی افغانستان
کد مطلب: 12673 تاریخ انتشار: 19 خرداد 1398 - 18:54 تعداد بازدید: 109
اخبار » عمومي
یک کشته و ۶ مجروح در حمله به دایکندی افغانستان

مقام‌های محلی دایکندی از استان‌های افغانستان از کشته شدن یک نفر و مجروح‌شدن شش عضو نیروهای امنیتی در اثر حمله طالبان به بخش پاتو در این استان خبر دادند

سیدطاهر اعتمادی، بخشدار پاتو گفت: ساعت یک بامداد امروز گروه طالبان به یک پاسگاه پلیس در منطقه «بند زیارت» این بخش حمله کردند که در نتیجه آن ۶ نفر از نیروهای پلیس مجروح و یک نفر کشته شد.

وی افزود: نیروهای ویژه پلیس هنگامی که برای کمک نیروهای امنیتی عازم منطقه بند زیارت بودند نیز با کمین نیروهای طالبان مواجه شدند که در اثر این واقعه یکی از اعضای نیروهای ویژه نیز کشته شد.

اعتمادی اظهار کرد: این منطقه هم اکنون در کنترل نیروهای امنیتی قرار دارد و طالبان به سوی مراکز خود واقع در منطقه بربنی و اطراف پاتو فرار کرده‌اند.

به گفته بخشدار پاتو، این بخش به دلیل هم‌مرز بودن با استان‌های ناامن اُرزگان و هلمند آسیب‌پذیر است؛ همچنین تعداد نیروهای امنیتی و امکانات این بخش به دلیل تازه تأسیس بودن اندک است.

اعتمادی همچنین گفت: با وجود ناامنی‌های موجود،‌ پلیس محلی در بخش پاتو وجود ندارد و قرار بود نیروهای ارتش ملی به این بخش اعزام شوند که هنوز اعزام نشده‌اند.

گفتنی است؛ پیش از این نیز طالبان به بخش مناره دایکندی حمله کرده بود که در اثر این حادثه ۳ غیرنظامی کشته و دو نفر مجروح شدند.
Share