2022 January 20 - پنج شنبه 30 دي 1400
مهدی یار - قسمت سی و دوم
کد مطلب: ١٤٠٨٠ تاریخ انتشار: ٢٦ خرداد ١٤٠٠ - ١٧:٢٨ تعداد بازدید: 812
شبکه ولی عصر » مهدی یار
مهدی یار - قسمت سی و دوم

کارشناس استاد علی شریفی
1400/02/03

 

 لینک دانلود ویدئو 

بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ : 3 اردیبهشت 1400

برنامه: مهدی یار

مجری:

بسم الله الرحمن الرحیم اَللّهُمَّ رَبَّ شَهْرِ رَمَضانَ الَّذى اَنْزَلْتَ فيهِ الْقُرْآنَ

السلام علیک یا ام المؤمنین یا خدیجة الکبری

دنیا اگر چه مثل پیمبر نداشته

دنیا اگر چه مثل پیمبر نداشته

قطعاً نبی مثال تو همسر نداشته

دادی تمام ثروت خود را به راه دین

دین خدا شبیه تو یاور نداشته

وقتی وجود پاک تو شد مهد فاطمه

یعنی کسی شبیه تو مادر نداشته

عرض تسلیت و تعزیت به مناسبت وفات ام المؤمنین حضرت خدیجه کبری (سلام الله علیها)، عرض سلام و ادب و احترام خدمت همه شما بینندگان عزیز شبکه جهانی حضرت ولی عصر (عج)، خدا را شاکر هستیم به ما این توفیق را داد بار دیگر در برنامه مهدی یار در ماه مبارک رمضان در شام وفات حضرت خدیجه (صلوات الله علیها) مهمان نگاه گرم  شما بینندگان عزیز و گرامی باشیم، طاعات و عباداتتان قبول باشد إن شاءالله که در این ماه عزیز و شریف ما را از دعای خیر خودتان محروم نمی کنید و برای ما دعا می  کنید که توفیق داشته باشیم بتوانیم برنامه  های بهتری را در راه اطلاع مکتب شیعه و مکتب ائمه اهل بیت (ع) إن شاءالله داشته باشیم، در خدمت استاد و کارشناس عزیز و گرامی برنامه مهدی یار جناب آقای استاد شریفی هستیم، عرض سلامی خدمت ایشان دارم و خواهش می کنم ایشان هم سلامی خدمت  شما داشته باشند، إن شاءالله برنامه گرم و خوبی خواهیم داشت در ادامه برنامه با موضوعاتی که مطرح می شود در خدمت  شما خوبان بیننده خواهیم بود، آقای استاد شریفی سلام علیکم و رحمة الله طاعات قبول بفرمایید.

استاد شریفی:

علیکم السلام، بنده هم عرض سلام و شب بخیر دارم خدمت شما همچنین همۀ بینندگان عزیز شبکه جهانی حضرت ولی عصر (عج)، سالروز درگذشت ام المؤمنین حضرت خدیجه (سلام الله علیها) را خدمت  شما و همه بینندگان عزیز تسلیت عرض می کنم و امیدوار هستیم که تحت عنایات این بی بی دو عالَم خدا همه عبادات این ماه را از ما و شما و همه مؤمنین و محبین اهل بیت قبول بفرماید.

مجری:

خیلی ممنون و متشکر، در جریان هستید بینندگان عزیز در برنامه مهدی یار ماه های گذشته، هفته گذشته هم توضیح دادم خدمت تان، ماه های گذشته اختصاص داشت به بحث مبارزه و پاسخ دادن به شبهات مدعیان دروغین مهدویت به ویژه احمد اسماعیل بصری، در سری جدید و برنامه ریزی جدید برای برنامه مهدی یار بنا داریم به همان روال اصلی شبکه برگردیم و پاسخ به شبکه  های وهابی و شبهه افگنی های که می کنند به خصوص در موضوع مهدویت و إن شاءالله بتوانیم با توجه به منابع روائی و کتب خودشان راجع به مهدویت در خدمت استاد عزیز جناب آقای شریفی پاسخ بدهیم و مباحث را روشن بکنیم، اما چون روال برنامه طی ماه های گذشته راجع به احمد اسماعیل بصری و مدعیان دروغین بوده باز هم در این چند هفته و در این چند ماه آینده إن شاءالله ابتدای برنامه یک چند دقیقۀ را به همان موضوع اختصاص می دهیم و بعد إن شاءالله بر می گردیم به بحث مهدویت در منابع روایی و کتب اهل سنت.

جناب آقای شریفی راجع به احمد اسماعیل بصری هفته قبل روایتی که فرمودید بحث لسان قوم بود و پاسخ دادن امام (ع) به زبان های مختلف به لهجه  های مختلف و به گویش  های مختلف و اینکه اگر کسی ادعای امامت و مهدی بودن می کند باید آشنا باشد به این لسان، اگر روایت جدید اگر نکته جدید در این مورد دارید بفرمایید.

استاد شریفی:

ممنون از توضیحات  شما، إن شاءالله همان‌طور که فرمودید امشب حالا بعد از این جریان یک سری اتفاقات خاص هست در خدمت بینندگان هستیم و خواهش می کنم از بینندگان برنامه امشب را خوب با دقت ببینند چون فکر می کنم همۀ برنامه امشب برای اثبات بطلان شبکه  های وهابی به خصوص شبکه کلمه کفایت کند إن شاءالله.

از بابی که شما فرمودید ما هفته پیش سه روایت از کتاب «عیون الاخبار» شیخ صدوق از آقا امام رضا مطرح کردیم که امام صفاتی را دارد در علم و اگر این صفات را نداشت او امام نیست، اگر ادعای امامت کند کذاب است، این صفت چه بود؟ یکی از اینها علم به تمام زبان‌ها، لسان ها و لهجه  ها و سه روایت شیخ صدوق از آقا امام رضا(ع) بیان کرده بود، ما این جلسه همینطور که جلسات قبل هم گفتیم حدود 300 روایت بنده جمع کردم در مسئله علم به لسان ها و زبان ها، روایتی که امشب می خواهیم بخوانیم کتاب «اصول کافی» مرحوم کلینی در جلد دوم این کتاب و این چاپ در صفحه 380 بابی که امام با آن صفات شناخته می شود، اصلاً بابی که مرحوم کلینی آورده این است که ما با توجه به چه صفاتی امام را بشناسیم و امام چه صفاتی را باید داشته باشد.

مجری:

غیر از آن لسان یک موضوع دیگر است؟

استاد شریفی:

نه همان است، ما إن شاءالله همین را هر هفته یک روایت جدید می  آوریم که اینها نگویند یک خبر واحد آوردی، گفتم 300 روایت بنده فقط جمع کردم در این موضوع، حدیث شماره 7، هر هفته من سعی می کنم از یک امام را بیاوریم که متنوع باشد روایات.

 أبو بصیر می گوید: به امام کاظم (ع) گفتم: قربانت، امام به چه دلیل شناخته می شود؟ در جواب فرمود: به چند خصلت.

اصول کافی، مرحوم کلینی، ج 2، ص 380، ح 7

پس امام باید چندتا صفت داشته باشد.

4تا ،با مردم جهان به هر زبانی می تواند سخن کند و اهل هر زبانی می تواند با او بدون مترجم گفتگو کند.

سپس فرمود: ای أبا محمد! من پیش از اینکه تو از جای خود برخیزی یک آیت و نشانۀ به تو می دهم، دیری نگذشت که مردی از اهل خراسان وارد مجلس شد، آن خراسانی که زبان عربی با آن حضرت سخن گفت ولی امام کاظم(ع) به زبان فارسی جوابش را داد.

 مرد خراسانی گفت که من فارسی را بلدم، امام در جوابش گفت:

اگر من نتوانم جواب تو را بگویم چه فضیلتی بر تو دارم؟ سپس فرمود ای أبا محمد! به راستی سخن هی] کس بر امام نهان نیست ونه گفتار پرنده و جانداران ونه هیچ زنده ای که روح دارد، هر که این خصال را ندارد امام نیست.

از این صریح  تر از این واضح  تر امام کاظم(ع) باید چه بگوید؟ همۀ بشر، انسان، حیوان، نباتات، جانوران، مثل داستان حضرت سلیمان در قرآن، امام به لسان همۀ اینها آگاه است، جالب است ما هفته پیش این برنامه را که رفتیم کلیپ وقتی پخش شد در فضای مجازی اتباع احمد پاسخ داده بودند که بله فلان شخصی در آمریکا هست 15تا زبان دارد پس این امام است؟ ما داریم می گوییم به تمام لسان ها و زبان ها آن هم نه فقط انسان، حیوانات، نباتات، یکی 15تا زبان بلد است 20تا زبان بلد است که آن که مصداق این روایت نمی شود.

مجری:

آنها سطح سوادشان همین 15 زبان است.

استاد شریفی:

حالا اینجا را داشته باشیم، ببینید آقای احمد در قبال این روایات چه گفته؛ ما جلسه قبل و هفته قبل این مطلب ایشان را آوردیم؛ «پاسخ های روشنگرانه» جلد چهارم، این آقا در اینجا در صفحه 153 به دروغ چنین حرفی را زده بود:

 ائمه علامت ها و نشانه  های که با آن حجت بر مردم شناخته می شود را مشخص و معین کردند که در آنها شناخت عمیق نسبت به زبان ها قید ننموده اند.

پاسخ های روشنگرانه، احمد بصری، ج 4، ص 153

گفتیم یا کذاب است یا جاهل است که این همه روایات را ندیده، این مدرکی بود که ما هفته پیش نشان دادیم هیچ پاسخی هم از اتباع احمد نگرفتیم، این هفته می خواهم یک روایت دیگر هم کنار این اضافه کنیم تا بیننده ها بدانند آقای احمد یکبار دو بار دروغ نگفته و ما می خواهیم با توجه به این مطلب بگوییم آقای احمد هم کذاب هست هم جاهل هست، هر دو را شامل می شود، مستند بعدی که ما می خواهیم این هفته جدید ارائه کنیم «عقاید اسلام و از تو درباره روح می پرسند» نویسنده خود آقای احمد بصری، صفحه 194

علمی که دانستن آن برای حجت خدا لازم است به هیچ وجه آگاهی از زبان های کتاب های آسمانی یا زبان های دیگر یا حفظ جملات کتاب های آسمانی نیست.

عقاید اسلام و از تو درباره روح می پرسند، احمد بصری، ص 194

یا احمد راست می گوید امام کاظم(ع) و امام رضا(ع) نعوذباالله دروغ می گویند.

مجری:

و سایر ائمه که روایاتش را خواهیم خواند.

استاد شریفی:

یا اینکه آنها صادق هستند که قطعاً صادق و معصوم هستند و آقای احمد بصری کذاب است چون این صفت را ندارد، وقتی ندارد باید از اساس این مسئله را منکر بشود، امیدوار هستیم اتباع احمد بصری یک پاسخ قانع کنندۀ برای این سؤال ما داشته باشند.

مجری:

خیلی ممنون و متشکر، شبکه جهانی حضرت ولی عصر (عج) نوبت های مختلف مجریان و کارشناسان شبکه وهابی کلمه را به مناظره دعوت کرده، این درخواست ها برای مناظره ها بارها و بارها به بهانه  های مختلف بی پاسخ مانده و عملاً فرار کردند از مناظره، جناب آقای شریفی همین تازگی با شبکه نور با آقای سجودی مناظره داشتند و مناظره دوستان که دیدند می دانند در مناظره چه اتفاقاتی افتاد، تقریباً می شود گفت به همه سؤالاتی که آقای سجودی پرسید جناب آقای شریفی پاسخ دادند و به ضرس قاطع می گویم دوستان می توانند مراجعه کنند بینند حتی به یک سؤال آقای شریفی هم آقای سجودی پاسخ نداد و به بهانه  های مختلف با توهین با تحقیر از پاسخ دادن فرار می کردند، اخیراً شبکه وهابی کلمه آقای عقیل هاشمی قبول کردند و باز هم این قبول کردن البته همراه با شرط و شروط  های عجیبی است که حالا یک کلیپ می بینیم بر می  گردیم و إن شاءالله خود آقای شریفی برای شما توضیح خواهند داد.

کلیپ:

-دعوت به مناظره شبکه ولی عصر را بپذیرید.

+ما گفتیم ما آماده، روحانیون هر روحانی که آماده مناظره هست.

-نماینده می فرستند نماینده شبکه است.

+اشکال ندارد بگویند این نماینده شبکه است و شکست او شکست ما است ما قبول داریم.

-پس از الآن به بعد هر کس از شبکه ولی عصر تماس گرفت...

+یا روحانی می آید یا نامه نمایندگی می  آورد می گوید من نماینده، شکست من شکست شبکه فلان است یا روحانیون قم است، هر کس می خواهد باشد فقط بیاید آن نامه را به ما بفرستد، نامه بفرستد که فلانی که قبلاً لوله کش بود حالا نماینده ما است، باشد.

مجری:

دیدید خیلی جالب است آقای عقیل هاشمی خودشان شخصی هستند درخواست می کنند که حتماً باید با یک روحانی مناظره بکنند، حالا آقای شریفی خودشان هم پاسخ خواهند داد، بی ادبی ها و بد گوی های لسانی که همین قبول کردن ضمنی مناظره از جانب شبکه کلمه اتفاق افتاد بر بینندگان عزیز روشن است و ما معذرت می خواهیم و شرمنده هستیم که پخش کردیم این بی ادبی و بد زبانی را، هفته گذشته جناب آقای شریفی فرمودند وجود امام زمان و موضوع مهدویت تقریباً قریب به اتفاق اهل سنت قبول دارند روایت های مختلفی را از کتب اهل سنت راجع به وجود مقدس امام زمان (عج) نقل کردند و می بینید که ایشان چطور بی ادبانه راجع به این موضوع صحبت می کنند و درخواست دارند که حتماً نماینده رسمی شبکه باشد، در این مورد آقای شریفی توضیح می دهند بعد من برمی‌گردم خدمت تان و باز مطالبی را عرض می کنم، جناب آقای شریفی بفرمایید.

استاد شریفی:

همانطور که شما و بینندگان عزیز کلیپ را دیدید ما بارها این شبکه را به مناظره دعوت کردیم، ادعاهای مختلفی در این سالیان اخیر داشته  اند و جز خلف وعده، دروغ و فرار از اینها ما چیزی ندیدیم، این دفعه یک برنامه را تدارک دیدیم می خواهیم هر آنچه بهانه که اینها دارند ما این بهانه  ها را از دست شان بگیریم، به هر حال اینها اولاد همان بنی اسرائیل هستند که در قرآن بهانه  های آنها نزد همه معروف هست و مثال قرآنی است، آقای عقیل هاشمی ادعا کرد که هر کسی که می خواهد از شبکه ولی عصر بیاید باید نمایندگی داشته باشد یا روحانی باشد؛ نکته اول: ایشان در حد اساتید شبکه حضرت ولی عصر نیست که بخواهد از اساتید ما مثل استاد ابوالقاسمی، استاد یزدانی، استاد عباسی، استاد روستایی و بزرگوارانی که حوزوی هستند برای مناظره با این آقا بیایند، پس این مورد اول، بارها ما این را گفتیم.

مجری:

خودشان هم تحصیلات و مدرکی را ارائه ندادند جای، خیلی جالب است ادعای می کنند می خواهند با روحانیون مناظره بکنند و خودشان هم هیچ مدرک و تحصیلاتی ندادند.

استاد شریفی:

من از ایشان یک سؤالی دارم؛ شما را چه کسی تأیید کرده آقای هاشمی؟ اگر قرار به این بازی ها و بهانه  ها باشد ایشان نه تنها هیچ تأییدیۀ از هیچ کدام از علمای سنی و سلفی داخل ایران و خارج از ایران ندارد بلکه اصلاً ایشان از طرف آن شخصیتی که خود ایشان می گفت علامه جهان اسلام آقای ملازاده ملقب به لقب شریف عقیل بی عقل است برای اینها، یعنی ایشان معروف است به عقیل بی عقل و اسمی بود که آقای ملازاده روی ایشان گذاشت، نه تنها هیچ توصیقی ندارد هیچ تأییدیۀ ندارد بلکه اصلاً به عقیل بی عقل مشهور است آن هم نزد بزرگان خودش، نزد کسی که خود آقای هاشمی به او می گفت علامه جهان اسلام، این آقا چه کاره هست که بخواهد برای ما تعین تکلیف بکند؟ اما ببینید بیننده های عزیز به والله قسم از این باب که بخواهیم هیچ بهانه  ای نباشد برنامه امشب را به این روش چیدیم که دیگر امشب حجت را بر همگان تمام کنیم، مناظره یک بحث علمی متین، زیبا، قشنگ با یک جایگاه رفیع است اینها مناظره را به بچه بازی گرفتند، عذر می خواهم اینطوری می گویم، مناظره و گفتگو را به لجن کشیدند اینها با این دروغ ها با این تدریس‌ها و با این خیانت های رسانه ای که انجام می دهند، بنده شش هفت سال پیش با اینها یک مناظرۀ کردم دو جلسه در بحث مهدویت؛ خود همین شبکه  های اینها از آقای ملا زاده گرفته تا دیگران شان صراحتاً اعتراف کردند که این دو نفر (آقای هاشمی و آقای سجودی) آبروی اهل سنت را بردند، از آن موقع به بعد هر وقت اینها شبکه  های اینها اسم مناظره با بنده آمد جز فحاشی چیز دیگری نداشتند و الآن هم به دروغ دارند ادعا می کنند که آقای شریفی هیچ تأییدیۀ از طرف آقای آیت الله حسینی قزوینی و اساتید شبکه ولی عصر ندارد و به دروغ می گویند که بله در مناظرات با ما آقای شریفی چون شکست خورده است دیگر ما ایشان را قبول نمی کنیم برای مناظره به این دلیل که اگر دوباره شکست بخورد آنها می گویند یک آدم لوله کشی بوده آورده، من چندتا کلیپ امشب پخش خواهم کرد که بیننده های که در جریان نیستند در جریان قراربگیرند داستان چه است، آن موقعی که من با اینها مناظره کردم حدود شش هفت سال پیش در بحث مهدویت، آن موقع من بیننده شبکه ولی عصر بودم، چطور بنده را قبول ندارند؟ آن هم لطف بزرگواران و اساتید من است که الآن به عنوان کارشناس این شبکه دارم برنامه می روم، یک کلیپی است کلیپ شماره دو نظر آیت الله قزوینی در مورد مناظره بنده با این دو نفر در شبکه کلمه، این کلیپ را ببینیم بعد بر می گردیم.

مجری:

خیلی ممنون از توضیحات جناب آقای شریفی، می بینیم کلیپ را، بر می گردیم در خدمت تان هستیم.

کلیپ:

آیت الله حسینی قزوینی:

در همین یک ماه گذشته یکی از کسبه  های مشهد مقدس به نام آقای شریفی در یکی از این شبکه  های وهابی با یکی دوتا از این کارشناسانی که ادعای آنها گوش کروبیان را کر کرده بود که چرا با ما مناظره نمی کنید؟ چرا رسانه  های ملی نمی آید با ما مناظره کند؟ چرا مراجع عظام تقلید نمی آیند با ما مناظره کنند؟ دوتا مناظره کرد اینها را به خاک سیاه نشاند، اینها نتوانستند از عهده یک کاسب عادی که یک روز حوزه نرفته، یک ساعت دانشگاه نرفته، بیش از سیکل سواد ندارد، اینها را در مناظره به خاک سیاه نشاند، دوستان مراجعه کنند سایت های مختلف اینترنتی هم فایل تصویری هم فایل صوتی هم فایل دیتای این مناظره موجود است، لرزه بر اندام اینها انداخت.

مجری:

جناب شریفی این صحبت حضرت آیت الله قزوینی برای پنج شش سال پیش است ظاهراً، بعد از مناظره اول است، بعد از آن شما درخواست داشتید جدی از شبکه و باز هم اینها قبول نکردند؟

استاد شریفی:

بنده بارها با این شبکه تماس گرفتم شاید بگویم حدود 100تا شماره و سیم‌کارت بنده از ایرانسل و رایتل و همراه اول به نام خودم، به نام خانمم، به نام دوستان، اقوام خریدم، الآن دیگر راه بسته است به نام خودم هیچ خطی نمی توانم بخرم، برای اینکه با این شبکه  ها تماس بگیرم، هر شماره ای را که من با ایشان تماس می گرفتم بعد از یک بار این شماره دیگر بلاک می شد و دیگر تماس وصل نمی شد، حتی از شبکه های اینترنتی تلفن گرفتم که دیگر به اصطلاح قطعی نداشته باشد، آن هم به یک نحوه دیگری به مشکل می خوردم با اینکه مبلغ آن به دلار بود و خیلی هم گران قیمت بود، من قبض تلفن خانه تا 700 هزار تومان داده بودم به خاطر تماس با این شبکه ها، هر راهی که شما بگویید ما انجام دادیم، دیگر نمی دانم تعجب من از این است کسی بخواهد بعد از این بیاید از این شبکه  ها دفاع کند که اینها دنبال بحث علمی هستند و اگر کسی بخواهد بحث علمی بکند، فضا باز است، چرا تخصص کسی نداشته باشد هر هفته مهمان اینها هست، خیلی هم برایش نوشابه باز می کنند و فرش قرمز پهن می کنند، تخصص نداشته باشی که بتوانند سوء استفاده بکنند نور علی نور هر هفته از شما استقبال می  کنند هزینه تلفنت راهم پرداخت می کنند، اما اگر بدانند کسی تخصص دارد که دروغ اینها را رسوا کند و خیانت های اینها را در بحث علمی به مردم نشان بدهد آنجا نه، شما به هر نحوی که بگویید من ورود پیدا کردم، اما جز قطع تماس جز فرار اینها چیز دیگری ندیدم یک نمونه  اش را

مجری:

می خواستم عرض کنم من در فضای مجازی حالا قبل از اینکه ما اینجا توفیق داشته باشیم، و همکار شما باشیم در شبکه حضرت ولیعصر، من این را بارها هم دوستان برای من فرستادند هم این که خودم دیدم یک تماس جالبی هست تصویری است، اسکای پی است، حالا اینکه چه اتفاقی آنجا می افتد و چطور علی‌رغم، حضرت آیت الله حسنی قزوینی حفظه الله  فرمودند، جناب آقای شریفی هم فرمودند که با همه ادعایی که گوش آسمانی  ها را کر می  کند و ادعاهایی که دارند اما چطور فرار می کنند و  چطور توسط آقای شریفی مفتضح شد همین شبکه کلمه، که ملا زاده گفته بود که شما آبروی همه ما را بردید، یک نمونه از این فرازها ثبت تصویری شده خدا را شکر، حالا آقای شریفی فرمودند که این همه سیم‌کارت خریدند و این همه پول قبض دادند، اینها را نمی شود الآن نشان داد، این یک نمونه واضح و روشنش را با هم می بینیم و برمی گردیم.

کلیپ:

+خب تماس را وصل کنید، از طریق اسکایپ آقای مجید اظهارنظر شما را می  شنویم شما شیعه چه کسی هستید سلام بر شما بیننده عزیز

- خسته نباشید آقای هاشمی، آقای هاشمی شما که آمادگی برای مناظره دارید دیگر مشکلی ندارید دیگر

+ به هیچ عنوان

_ خب اگر ممکن است تصویر من را بیاورید روی صفحه الآن من تصویر ندارم، شما خودتان دلایلی آوردید برای عدم پذیرش مناظره آقا ترشابی آن هیچ به خودشان مربوط است، شما خودتان آمادگی دارید برای مناظره؟

+به یقین

- خب من می توانم نقش یک واسطه را بازی کنم و شما را متصل کنم به یکی از دوستان مان که آمادگی دارند برای مناظره با شما؟

+ آن دوستان تان چه کسی هستند شما آنها را معرفی کنید،

- مورد تأیید شبکه ولایت هستند

+ معرفی کنید برادر عزیز ، او که نمی ترسد می ترسد مگر؟

- خب من واگذار می کنم تریبون را به ایشان

+ خب تریبون را به ایشان واگذار کنید.

- پس شما آمادگی دارید من تریبون را تقدیم ایشان می کنم

+ حتماً تریبون را تقدیم شان کنید

آقای شریفی: بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای هاشمی سلام علیکم

+شما برای ما دروغ است شما، ایشان که تریبون در اختیار شما داد دروغ است ایشان برای ما ثابت شده، ایشان را اصلاً نزدیک نیاورید برای ما

مجری:

من چه می توانم بگویم دیگر چه توضیحی می توانم داشته باشم، روی آنتن زنده و فرار و ترسیدن از مقابله در چه سطحی، آقای شریفی هم گفتند ما به مناسبِ کارمان بارها بیننده این شبکه ها بودیم همانطور که جناب آقای شریفی گفتند اگر کسی باشد که به لحاظ بیانی خیلی تسلط نداشته باشد به لحاظ علمی خیلی تسلط نداشته باشد و بخواهد با اینها بحث بکند و اینها یک جایی گیرش بیاندازند و بتواند یک حرفی بزنند استقبال می کنند  5 دقیقه 10 دقیقه و شما راحت روی آنتن زنده فرصت می دهند که حرف بزنید، اما اگر بدانند که اطلاعات دارید سواد علمی دارید و بیان دارید و می توانید آنها را منکوب بکنید و آنها را شکست بدهید در مناظره علمی قطعاً به همین راحتی که دیدید دست هایشان را می آورند بالا و می گویند ما هرگز با شما صحبت نمی کنیم، آقای شریفی یک سؤالی من دارم البته این سؤال به نظر من برای اینکه شما پاسخ بدهید و برای بینندگان عزیز روشن بشود شبکه حضرت ولیعصر (عج) تحت اشراف حضرت آیت الله حسینی قزوینی است شما همین‌که الآن در این شبکه به‌عنوان کارشناس حضور دارید و برنامه  های مختلف اجرا می کنید و همین تازگی با شبکه وهابی نور هم ناظره کردید یعنی اینکه آن تأییدیه‌ای که حضرت آیت الله قزوینی گفتند کماکان استمرار دارد و حتی به اعتقاد من بیشتر هم شده، اما باز دوتا سؤال دارم، این سؤال اول پاسخ بدهید بعد سؤال دوم، شما هنوز آیت الله قزوینی شما را تأیید می کنند برای مناظره با شبکه  های وهابی؟

استاد شریفی:

خب سؤال دوم تان را هم بگویید که هردو را با هم جواب بدهم.

مجری:

سؤال دوم شغلتان چیست آقای شریفی

استاد شریفی:

این سؤال دومی سؤالی است که خیلی ها از من می پرسند بخصوص این بحثی که شما لوله کش بودید،

مجری:

من می خواستم لوله کش را نگویم

استاد شریفی:

حالا نه من می گویم هیچ ابایی هم ندارم مشکلی نیست به هر حال درآمد از راه حلال این دستوری است که دین ما به ما داده و حالا یک شخصی در صدر اسلام دلال است، بازار الاغ فروش ها بود یکی دیگر دست فروش بود و دست فروشی می کرد، افتخار هم می کردند به شغلشان چون از طریق راه حلال نان در می آوردند، علمایشان هم همین را گفتند که بحث ما شغل نیست، شغل لوله کش باشیم کاسب باشیم، بازاری باشیم کارمند باشیم از راه حلال پول در بیاوریم، نرویم پول های ملا زاده را بدزدیم که بشویم لاشخورا دعوت خرمگسان معرکه، من دوتا نوع سؤال شما را اینطور جواب بدهم، بنده لوله کش نیستم و لوله کش هم نبودم، بنده کاسب بودم در مشهد اما داستان این بود که در آن مناظره مهدویت اینها وقتی دیدند فضا فضای خوبی نیست به نفع شان نیست آمدند شروع کردند به تخریب و تحقیر کردن بنده که یک چیز عادی همیشه از اینها دیدیم، در همین کلیپ هم که پخش کردیم امشب در بحث مناظره که .

مجری:

نه وقتی نسبت به وجود مقدس امام زمان بد زبانی می کنند  اصلاً دیگر راجع به دیگران هیچ توقعی از آنها نیست.

استاد شریفی:

خدا خیرتان بدهد، اینها آمدند به من گفتند که شما شغلت لوله کش بوده حالا لوله کش آمده مناظره، من پاسخم این بود گفتم من لوله کش از لوله کش هم سطح شغلی من پایین تر  پاسخ این بچه شیعه لوله کش را بدهید، الآن هم همین را می گویم،

مجری:

و این ماند از آن موقع دیگر،

استاد شریفی:

و اینها گفتند شما گفتی من لوله کش هستم، یعنی فهم و عقل اینها را ببینید و الآن هم این را می  گویم من شیفته آن مذهبی شدم که در آن مذهب بچه شیعه  های لوله کشش ، حرف اینها را می خواهم بزنم پایش هم ایستادم، بچه شیعه  ها لوله کشش، بچه شیعه  های پست تر از شغل‌های لوله کشی از علمایشان تأییدیه می گیرند برای مناظره با اینها که مدعی هستند ما اعلم هستیم در آن تخصصی که هست، مبارزه با بدها و خرافات شیعه که ادعا می کند، و از آن طرف اینها خودشان یک تأییدیه هم از بزرگان شان ندارند، که به عقیل بی عقل هم منتسب هستند، یعنی آن مذهبی را باید روی سر گذاشت، آن عقیده ای را باید روی سر گذاشت که آن مذهب و عقیده چنین محکم است که امثال بنده می شوند نماینده علمای شیعه برای مناظره با اینها، من بارها گفتم، در مقابل اساتید خودم و علمای شیعه هیچ بحث علمیتی ندارم، صفر تا صد شاگرد هستم، زانوی تلمذ می زنم، در مقابل اساتیدم، اما در مقابل دشمنان مکتب اهل بیت با آل شیخش هم حاضرم بیاید بنشیند بحث کنیم، و آنجا هم ادعا می کنم که همان آل شیخش هم حرفی برای گفتن ندارد، پس شغل من هم، حالا کلیپی هم هست در این کلیپ در رابطه با شغل توضیح مفصل داده شده، آن هم از زبان من نه، از زبان خود این کارشناس های شبکه کلمه که شما ببینید شغل بنده را اینها چه گفتند، ما یارانه مان قطع شد بخاطر حرف های اینها، رفتیم دنبالش که چرا یارانه ما را قطع کردید، گفتن شما 17 -18 تا شغل داری، گفتم چه کسی گفته، گفتند ما کلیپ های شبکه کلمه را دیدیم، گفتم قرآن گفته اگر یک فاسقی خبر آورد بروید تحقیق کنید، اینهایی که این گفته دروغ است، الآن هم چپ و راست، آقای شریفی دیگر مورد تأیید آقای حسینی قزوینی نیست، من آن زمان که با شما مناظره کردم که آن موقع آقای آیت الله حسینی قزوینی بنده را تأیید کرد و منت سر بنده گذاشت، من آنجا بیننده شبکه بودم، الآن کارشناس این شبکه هستم آمدم دارم برنامه می  روم، تفاوت از کجا تا کجا، چقدر باید آدم دروغ گو باشد، کلیپ بعدی را ببینیم در این کلیپ هردو سؤال شما هم پاسخ داده شده،

مجری:

خیل ممنون و متشکر، کلیپ را ببینیم و بر می گردیم خدمت تان.

کلیپ:

آقای موسوی:

سلام علیکم بفرمایید

آقای شریفی:

سلام علیکم آقای موسوی

آقا موسوی:

سلامت باشید ما یک دقیقه فرصت داریم اگر که به سرعت خودتان را معرفی کنید و مطلب تان را بفرمایید

ممنون تان می شوم،

آقای شریفی:

آقای موسوی بنده شریفی هستم از مجموعه ندای شیعه می خواهم بگویم اگر شما واقعاً راست و حقیقت می گویید، من حاضرم در بحث عدالت صحابه با شما مناظره کنم که ببینم چه کسی به صحابه توهین می کند

آقای موسوی:

آقای شریفی شما باید اول، ببینید که در چه حد واندازه ای هستید، بالاخره

آقای شریفی:

در آن حد و اندازه‌ای هستم که در شبکه کلمه چندین بار مناظره کردم

آقای موسوی:

ممنونم در پناه الله باشید خدا نگهدار فرصت نداریم، ببینید آقا شریفی خودتان فرمودید که به شغل شریف لوله کشی و از این جور تأسیسات و اینها اشتغال دارید، بالاخره در بحث علمی دو طرف مناظره باید در یک حد و اندازه باشند، خیلی ممنونم.

آیت الله حسینی قزوینی:

ما بارها گفتیم همین آقای شریفی ما نه درس خوانده در حوزه نه دانشگاه رفته، همین بحث‌های  ما را دیده بنده چندین بار در شبکه اعلام کردم، از ما می  ترسید این شریفی طلبه هم نیست، دانشگاهی هم نیست، سیکل هم دارد یا ندارد، با این بحث کنید اگر این را شکست دادید من قزوینی شکست این را شکست خودم می دانم، البته من واقعاً عذر می خواهم خجالت می کشم بیایم برای طلبه ها فضلای حوزه بگویم که آقا یک جواب سیکل آمده کار کرده الآن حتی از شنیدن اسم شریفی وحشت دارند اینها، خب چندین بار با آقای سجودی و غیره بحث کرده، خودشان اعلام کردند که سجودی شکست خورد نتوانست جواب بدهد، وقتی تلفن را برمی دارد هاشمی، همین که می فهمد که شریفی است، می گوید آقا تو که لوله کش بودی، خب با همین لوله کش بیاید بحث کنید دیگر، شما مگر نمی گویید لوله کش است، با این لوله کش بیایید بحث کنید اگر شکست دادید لوله کش را ما قبول داریم می گوییم شکست ما است دیگر.

عبد الله حیدری:

همانطور که بدون ریش و عمامه بعضی ها ظاهر می شوند  و لوله کش و نفت کش و فلان

+ وقتی آن مأمور بازجویی که بازجو آقای شریفی است یا هر کس دیگر هست

- آقای علی شریفی که خود را لوله کش معرفی کرده سابقاً و از کارمندان وزارت اطلاعات هستید و بازرس در سازمان وزارت اطلاعات، صحبت از اینجا می شود که

آقای شریفی:

دروغ و چرند نگو آقای هاشمی، اینقدر دروغ و چرند نگو،

+ مناظره علمی با بازپرس دادگاه ویژه روحانیت در مشهد آقای شریفی

_ ایشان کارشناس پالتاک شبکه ولایت هست در واقع آن روم گفت و گوی شبکه ولایت را اداره می کند و لوله کش هم نبودند، احتمالاً یک آخوند بودند، یا یک نیروی امنیتی و اطلاعاتی بودند،

= شاید شما بگویید یک فرد عادی است، نیست فرد عادی، آنها از ترس آبروی خود این آدم را جلو فرستادند گفتند تأیید ما است، این تأییده یک آیت الله است، آن آیت الله تأییده یک آیت الله العظمی است، این آقا به ما گفت مناظره می کنیم، ما گفتیم تأیید آن آیت الله بیاور، آن آیت الله تأیید کرد که این مورد تأیید من است برای مناظره، پس این شخص ،شخص مهمی است اگر که بی سواد بود که نمی آوردنش، پس نماینده روحانیت قم است، ما دروغ نگفتیم،

- و این شخص، شخص مجتهد شخص عادی نیست، انسان عالمی است، یک انسان لوله کشی نیست که بیاید بگوید که من می آیم مناظره می کنم.

مجری:

خیلی ممنون که کماکان پیگیر برنامه مهدی یار این هفته هستید، آقای شریفی ما کم کم داریم می ترسیم در این سمت میز که نشستیم، شما اطلاعاتی هستید بازرس دادگاه ویژه هستید،

استاد شریفی:

والله من نمی دانم چی بگویم، یعنی خود کلیپ گویا بود ما یا لوله کش هستیم، از طرف مجتهد شدیم، نماینده حوزه علمیه شدیم، بازپرس دادگاه ویژه روحانیت شدیم کارمند وزارت شدیم، یک فرد عادی نیستیم، نه آدم خیلی با سوادی هم هستیم، بعد ریش و عمامه هم داریم بدون ریش و عمامه آمدیم نشستیم، اینها یک قسمت هایی از حرف  های اینها بود، یعنی من برای بطلان شبکه کلمه، به والله همین تعارضات و تناقضات و دروغ های اینها کفایت می کند، اصلاً بحث علمی نمی خواهد، فقط انسان بنشیند همین کلیپ های اینها را بگذارد کنار همدیگر به نتیجه می رسد، خب چقدر تعارض و تناقض، چقدر الآن آقای عقیل هاشمی هر آنچه که شما بهانه آوردی می خواهیم بهانه  هایت را همه را یکی یکی از تو بگیریم ببینیم آیا انصافاً و واقعاً آیا دیگر حاضر به مناظره هستید آقای عقیل هاشمی ما برای اینکه دیگر قضیه را جمع کنیم، مثل جریان احمد بصری و دعوت از مناظره از آقای احمد بصری که آیت الله حسینی قزوینی ایمیل فرستادند به مکتب نجف و دفترشان در نجف چون دیگر تنها بهانه ای که اینها داشتن که خود آقای قزوینی باید ایمیل بزند به دفتر نجف، همین کار را می خواهیم امشب با آقای عقیل هاشمی انجام بدهیم، بیننده های عزیز و بزرگوار بنده از طرف آیت الله حسینی قزوینی، کلیپ  هایش را هم دیدید به‌عنوان نماینده این شبکه

مجری:

این صحبت شان هم همین اواخر بود

استاد شریفی:

بله ایشان در کلاس درس خارجشان این صحبت را بیان فرمودند و این لطف را نسبت به بنده داشتند، امشب متن ایمیل را می خوانیم واین متن را ایمیل می زنیم به شبکه کلمه برای مناظره شبکه به شبکه.

مجری:

که در دو شبکه مستقیم پخش بشود

استاد شریفی:

حالا شرایطش همه  اش قید شده من متن را می خوانم و بعد هم ارسال می کنیم به شبکه کلمه، واقعاً ببینیم دیگر آقای عقیل هاشمی و شبکه کلمه دیگر چه بهانه  ای دارند؟ شاید من احتمال می دهم، شاید فردا بگویند این ایمیلی که ارسال شده، مثلاً آقای شریفی این فونتی که داشت می خواند این فونتش طاها بود، فونت باید آریا باشد، یا این موسی که برداشته مارکش فلان مارک است، باید مارک دیگری باشد، چرا با دست راست این موس را گرفته و دارد متن را می خواند، یعنی منتظر بهانه  های اینطوری هم هستیم، چون هرچه که شما بگویید ما دیدیم از اینها این بهانه  ها را اما ما متنی را آماده کردیم که من متن را می خوانم اگر اتاق فرمان مانیتور بنده را نشان بدهند متشکر، که این متن ان شاء الله تصویرش را هم نشان خواهیم داد که برای شبکه کلمه ارسال خواهیم کرد،

متن به دعوت مناظره:

بسم الله الرحمن الرحیم

از شبکه جهانی حضرت ولی عصر علیه السلام

به شبکه وهابی کلمه

سلام علیکم

پرو دعوت های مکرر کارشناسان شبکه حضرت ولیعصر از کارشناسان شبکه کلمه برای مناظره علمی در موارد اختلافی و عدم حضور کارشناسان آن شبکه مطلع شدیم اخیراً یکی از مجریان شبکه کلمه به نمایندگی از مجموعه آن شبکه، به دعوت های پی در پی ما برای مناظره پاسخ مثبت داده است، بنابراین بر آن شدیم  تا با ارسال این ایمیل آمادگی خود را از این پاسخ مثبت ابراز نماییم  و امیدواریم این ادعا همچون گذشته ادعایی بی اساس و ظاهر سازی نباشد، و منجر به فرار کارشناسان شبکه کلمه نگردد و بدین وسیله جهت آگاهی بینندگان شبکه حضرت ولیعصر (عج) و شبکه وهابی کلمه آشکارا اعلام می داریم که حضرت آیت الله حسینی قزوینی

دیگر ببینید تمام بهانه  ها را گرفتیم، خود حضرت آیت الله قزوینی ورود پیدا کردند دیگر،

حضرت آیت الله حسینی قزوینی با وجود عدم شأنیت آقای خدمتی با معظم له ایشان را فقط به این عنوان که مدیر شبکه کلمه است برای مناظره در موضوع امامت در قرآن و سنت و یا مشروعیت توسل به بنی مکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) دعوت می نماید.

من اینجا در پرانتز این نکته را هم عرض کنم، حضرت استاد فرمودند در یکی از برنامه  هایشان هر کسی که واسطه شود و بتواند آقای خدمتی را برای مناظره با آیت الله دکتر حسینی قزوینی آماده کند و ایشان تشریف بیاورند، 50 میلیون تومان پاداش و هدیه از طرف ایشان به آن شخص واسطه پرداخت خواهد شد، این هم بانی برایش هست، یعنی اینقدر شیعیان ما در این  قضیه استوار و محکم ایستادند که بانی حاضر شده که 50 میلیون تومان فقط به واسطه پرداخت کند تا این مناظره اتفاق بیافتد.

و چنانچه هر کدام از دیگر کارشناسان این شبکه حاضر به مناظره هستند جناب آقای شریفی به‌عنوان نماینده معرفی می گردد،

شرایط مناظره: از آنجایی که بر خلاف شبکه وهابی کلمه قصد داریم مناظره برگزار شود لذا شرایط سختی را اعلام نداشته و به شرایط لازم و ضروری اکتفا می کنیم،

یکی از آن شروطی که ما به راحتی می توانستیم ادعا کنیم این بود، اینها یک نفرشان یک تأییدیه از علمای اهل سنت یا سلفیت بیاورند، که ما این را هم نخواستیم، یعنی تمام بهانه  های آنها را ما انجام دادیم که دیگر راه فرار نباشد

مجری:

یعنی ما از آن طرف از شما هیچ چیز نمی خواهیم،

استاد شریفی:

هیچ چیز، چون کسی تأییدشان نمی کند، سوادی ندارند، ما تأییدیه هم نخواستیم، هیچ اشکالی ندارد، فقط شما بیایید برای مناظره، خب شرایطی که گفتیم یک شرایط خیلی ساده و راحت و روان است،

1. مناظره همزمان در دو شبکه بصورت زنده پخش شود

2. هر شبکه موظف هست که نصف تصویر شبکه خود را، تصویر شبکه مقابل را نمایش دهد.

همان کاری که ما همیشه در این شبکه انجام دادیم، وقتی مناظره بوده بر خلاف آنها، شبکه نور ما دو جلسه مناظره کردیم با آقای سجودی، ما شبکه  مان نصف نصف عدالت رعایت ، نصف تصویر آقای سجودی، نصف تصویر بنده، اما آنها این کار را انجام ندادند حتی، ما می خواهیم شرایط کاملاً عادلانه باشد، پس هر شبکه موظف هست که نصف شبکه تصویر خود را، تصویر شبکه مقابل نمایش دهد.

3. هیچ کدام از طرفین حق توهین به مقدسات یک دیگر را ندارند.

4. هیچ کدام از طرفین حق تقطیع کلام طرف مقابل را ندارد.

5. هیچ کدام از طرفین حق خروج از موضوع مناظره را ندارد.

که بارها اینها در مناظرات همین تخطی ها و خلاف قانون را انجام دادند.

در صورت تخطی از شرایط فوق مناظر با اعلام شکست طرف تخطی کننده پایان یافته تلقی خواهد شد.

قابل ذکر است

اگر به‌جز آقای خدمتی با آیت الله دکتر حسینی قزوینی که موضوع استاد ما به ایشان مشخص بود که دو موضوع بود بیان فرموده بودند

مجری:

امامت در قرآن و توسل به اهل بیت

استاد شریفی:

امامت در قرآن و سنت، و توسل، موضوعی که بنده انتخاب کردم آقای عقیل هاشمی می خواهد بیاید، آقای ترشابی می خواهد بیاید، آقای کیانی می خواهد بیاید، آقای ضیائی، بخصوص این آقای موسوی که ادعا دارد شیعه بوده و الآن وهابی شده، ایشان که اینقدر رجز می خواند که تماس بنده را قطع کرد، ایشان می خواهد بیاید، که از همه افرادی که آنجا هستند من بیشتر اشتیاق دارم با ایشان مناظره کنم تا بر همگان ثابت بشود که ایشان ابتدائیات اعتقادی شیعه را هم بلد نیست، کار به آن سلفیت وهابیت ندارم، حتی شیعه را هم بلد نیست، موضوعی که بنده ذکر کردم این است،

قابل ذکر است موضوع مناظرات مهم ترین موارد اختلافی می باشد که از خدای وهابیت، پیامبر (ص) وهابیت و ..

یعنی ما اول سر توحید مناظره می کنیم، شما چپ و راست به ما می گویید مشرک، ما می خواهیم ببینیم این خدایی که من می پرستم و خدایی که تو می پرستی چی هست و چه کسی هست، تا بعد ببینیم مشرک چه کسی است، بعد برویم سراغ پیغمبر.

مجری:

یعنی آقای شریفی کسی کوچک ترین اطلاعی راجع به مضامین توحیدی شیعه وهابیت داشته باشد، اصلاً می داند که توحید نزد شیعه چقدر مفاهیمش والا و عمیق است.

استاد شریفی:

خب اینها مگر نمی گویند، می گویند شیعه مشرک است دیگر، شیعه توحید ندارد، شیعه 145تا خدا درست کردند کنار خدا، بسم الله آقا شما بیا اولین خدایی که واحد است که تو هم ادعا می کنی بنده هم ادعا می کنم، بیا این خدا را بسنجیم ببینیم خدایی که تو می پرستی چه کسی هست خدایی که من می  پرستم چه کسی هست، تا بفهمی توحید یعنی چه، بعد برویم سراغ پیغمبر، ببینیم پیغمبری که تو قبولش داری چه کسی است، آن پیغمبری که من از قرآن و سنت و روایت خودمان و سنت و روایت صحیح شما می  شناسم آن چه کسی است، بعد می رسیم عدالت صحابه ، تا بقیه مشکلات، سلسله مناظرات می خواهیم داشته باشیم، بگویند 10 جلسه بگویند 20 جلسه هیچ مشکلی ما نداریم، این موضوعات بنده به ترتیب،  و اولویت شروع خواهد شد،

از تاریخ ارسال این ایمیل (سوم اردیبهشت 1400)

از امروز جمعه سوم اردیبهشت

تا یک هفته به کارشناسان شبکه کلمه فرصت پاسخ گویی داده می شود تا آمادگی خود را برای مناظره اعلام نمایند، و عدم پاسخگویی از جانب شبکه کلمه به‌عنوان شکست و فرار از مناظره تلقی خواهد شد، امیدواریم که این بار برخلاف گذشته شبکه وهابی کلمه خلف وعده نکرده و بر تعهد خود پایبند باشد.

و السلام من اتبع الهدی.

این  متن ایمیل، این ایمیلی را هم که سایت شبکه کلمه روی سایتش قرار داده، شبکه جهانی کلمه، تماس با ما لطفاً با ایمیل فلان یا با تلگرام این شماره با ما در تماس باشید، خب ما قرار است به اینکه این ایمیلی که الآن مشاهده می کنید که ایمیل خود شبکه کلمه است در روی سایتشان، همین متن را ارسال کنیم،

مجری:

الآن بینندگان عزیز دارند بصورت زنده می بینند، سایت شبکه ولیعصر را که دوستان مراجعه کردند و می توانند سرچ کنند در اینترنت، ما از ایمیل اصلی سایت شبکه حضرت ولیعصر (عج) به ایمیل رسمی شبکه کلمه، دوستان همین الآن که ما داریم خدمت شما صحبت می کنیم جمعه سوم اردیبهشت ساعت 22:20 دقیقه به وقت ایران، ما همین الآن داریم این ایمیل را می زنیم،

استاد شریفی:

اگر متن ایمیل را هم دوباره نمایش بدهید باز نگویند که متن را عوض کرده،

مجری:

دوستان اتاق فرمان اگر لطف کنند، بله، بسم الله الرحمن الرحیم از شبکه جهانی حضرت ولیعصر به شبکه کلمه، ببینید الآن فضای که روی صفحه مانیتورتان می بینید

استاد شریفی:

همان متنی است که بنده خواندم

مجری:

بله صفحه ایمیل شبکه حضرت ولیعصر آنجا متن ایمیل کامل قرار داده شده، و متن این دعوت، پایان ایمیل هم که از تاریخ ارسال این ایمیل دوستان آنجا را ساکت کردند و دارید مشاهده می کنید تا انتهای نامه که والسلام علی من اتبع الهدی، ارسال شد، در آن قسمت سند آیتمز که ارسال شده ها را نشان می دهد، بله ارسال شد، هم اینکه ارسال شد هم اینکه این تصویر و این جلسه ای که بنده خدمت جناب آقای شریفی هستم دارد مستقیم و زنده پخش می شود ان شاء الله کمتر از 24 ساعت معمولاً روی سایت شبکه در قسمت آرشیو هست و می توانید ببینید و حتماً باز هم دوستان ما، دوستان زحمت کش و بچه های خوب شبکه حضرت ولیعصر بچه های فنی، این تیکه ها را جدا می کنند دوباره در اینستاگرام در تلگرام در فضای مجازی هر آنچه که بلد هستیم وهر آنچه که در اختیار داریم، انجام می دهیم که این محتوا این درخواست و دعوت رسمی مناظره به شبکه کلمه برسد، یک هفته هم فرصت دارند که ان شاء الله به ما پاسخ بدهند،

استاد شریفی:

من یک نکته آخر را هم بگویم، از همه بینندگان عزیز و بزرگواری که این مواقع مددکار ما هستند تشکر باید بکنم، بینندگان عزیزی که با این شبکه  ها در تماس هستید، این یک هفته یک کار جهادی بیاییم انجام بدهیم باید وجهه این شبکه ها تخریب شود، چون اینها موجب تخریب وجهه اسلام شدند، با این دروغ هایشان با این اعتقادات سخیفی که دارند، هر عزیز بزرگواری که تماس می گیرد با این شبکه از فردا یا از همین امشب اعلام کند به اینها که شبکه ولیعصر آنچه که شما ادعا کرده بودید را انجام داد برنامه رفت، تأییدیه آوردند که شما تأییدیه ندارید ولی ما نمی خواهیم چون فقط می خواهیم مناظره اتفاق بیافتد، تأییدیه آوردند ایمیل به شبکه شما زدند یک هفته هم منتظر پاسخ شما هستند تا هماهنگی ها انجام بشود، چرا شبکه کلمه و آقای خدمتی حاضر به مناظره نیست یک بحث است، چرا بعد به دروغ می آیید می گویید ما اینجا اصلاً نشستیم برای مناظره کسی به ما زنگ نمی زند، کسی به ما اعلام نمی کند، کجا هستند کارشناسای شبکه ولیعصر دیگر ما چکار باید می کردیم که نکردیم که شما برای مناظره بیایید، چندت دفعه تا به حال تماس گرفتیم با شما آقای عقیل هاشمی، آقای خدمتی ودیگر کارشناسان تان، چند بار صدا و سیمای رسمی برای مناظره با شما استاد ابوالقاسمی تشریف آوردند با استاد بهمنی، آنجا از شبکه قرآن، آنجا فرار کردید، شبکه ولایت بودیم چقدر تماس گرفتیم، شبکه ولیعصر چقدر تماس گرفتیم، چقدر گفتیم آیا یک بار محض رضای خدا شده از آن شبکه  ها با ما تماس بگیرند؟ ولو یکبار نه، من تیر خلاصی را هم بزنم، موبایل آقای هاشمی را بنده گیر آوردم اگر تا شش روز آقای هاشمی جواب نداد روز هفتم بنده با موبایل آقای هاشمی تماس خواهم گرفت، و آنجا دیگر ضبط هم خواهیم کرد، که دیگر تمام بشود، ما می خواهیم برای یکبار هم که شده این قضیه جمع بشود، دیگر یعنی از این پس خود اینها دیگر خجالت بکشند و دیگر اسمی از مناظره نیاورند، بیننده هایشان همینطور دیگر جمع بشود این مناظره را به بچه بازی گرفتند آقایان، چون چیزی از مناظره نمی فهمند و حالی شان نیست.

مجری:

خیلی ممنون من عرض کردم یک بار خدمت تان دوستان اتاق فرمان امکانش هست در آن قسمت، ببینید دعوت به مناظره، آدرس ایمیل شبکه

Form: infoQ@valiasr-aj.tv

To: academy@kalemeh.tv

تاریخ هم که امروز، این هم متن که دیدید، دیگر رسمی بدون حرف پیش و پس دعوت رسمی از طرف شبکه دوستانی هم که ارتباطی دارند و آنجا می توانند تماس بگریند از آن‌طرف کسی را می شناسند، آقای شریفی فرمودند یک 50 میلیون تومان هم روی هوا هست الآن اگر کسی بتواند این 50 میلیون را زنده کند بانی دارد، ما می خواهیم برای نشر معارف اهل بیت و برای اثبات حقانیت مکتب شیعه اثنا عشری، حضرت آیت الله حسینی قزوینی فرمودند، جایزه از طرف یک شخص خیری قرار داده شده، فقط اینقدری که آقای خدمتی بیاید بنشیند پشت یک همچین میزی در آن استودیویی که هستند و آن طرف هم حضرت آیت الله قزوینی باشند و باهمدیگر گفت و گو بکنند، آنها قطعاً شما نخواهید شنید هیچ وقت که برای مناظره همچین کارهایی بکنند، چون معمولاً از مناظره فراری هستند یک نکته ای هم اوایل صحبت من عرض کردم خدمت تان آقای شریفی هم یکی دوبار فرمودند اشاره کردند، آقای شریفی زحمت کشیدند مطالعه کردند، سالیان سال است که دارند این کار را انجام می دهند شکسته نفسی می کنند، سواد فقط به داشتن مدرک نیست، به سطح مطالعه و تلاشی است که انسان برای دست یابی به یک علمی می کند، این علم، علم کلام و اعتقادات و علم شیعه است، اساتید شبکه ولیعصر حضرت آقای ابوالقاسمی، جناب آقای دکتر یزدانی، حاج آقای عباسی و دیگر اساتید شبکه ولیعصر هستند برای مناظره اگر شبکه کلمه می خواهد مناظره بکند با آقای ابوالقاسمی، با آقای دکتر یزدانی، لطف کنند روی سایتشان روی شبکه شان، جناب آقای موسوی، جناب آقای هاشمی، جناب آقای خدمتی، و هر کدام از آقایان دیگر یک مدرکی نشان بدهند، بگویند آقای یزدانی دکتری سطح سه حوزه دارند، مدرک حوزه معلوم است، دکتری دارند درعلوم تاریخ و حدیث، آقای ابوالقاسمی مدرک دارند، جناب آقای عباسی مدرک دارند، آن طرف جناب آقای موسوی، جناب آقای ترشابی چه شبکه کلمه، چه شبکه نور، چه شبکه دیگر، اگر واقعاً می خواهند همچین کاری بکنند بیایند بگویند این اساتید ما هستند، از مرکز اسلامی جده، مرکز اسلامی پاکستان، یا هر جای دیگر مصر الأظهر، این مدرک را دارند، و این تأییدیه علمی را از جانب علما دارند، هفته قبل جناب آقای شریفی فرمودند دیوبند پاکستان و هند که الأظهر آسیا است، اگر از این طرف مدرک دارند، اگر از مصر مدرک دارند، حرف نا حساب می زنیم آقای شریفی؟

استاد شریفی:

نه حتی از عربستان، از همانجایی که اینها دارند ارتزاق می کنند از آنجا، از علمای سلفی وهابی عربستان چون شاید از الأظهر مصر را دیوبند که قطعاً می گویند ما اهل سنت حنفی مقلد هستیم، اینها را مشرک می دانند، کافر می دانند مقلدین را ،از عربستان سعودی از عمارات، از یکی از شیوخ یا مراکز سلفیت و وهابیت یک تأییدیه بیاورند این آقای موسوی، استاد ابوالقاسمی هست، استاد یزدانی هست، تأییدیه ندارند، اشکال ندارد من حاضرم بدون تأییدیه با ایشان مناظره کنم.

مجری:

خب این خیلی روشن است یک نکته دیگر هم من حالا بارها در برنامه  ها مناسبتش پیش نمی آمد بگویم، آقای عقیل هاشمی معمولاً یک پیشوند سید برای خودشان انتخاب می کنند سید عقیل هاشمی، حالا این هم واضح است و برای دوستان خیلی روشن است، من خانه هر کدام از دوستان ساداتم در قم مشرف شدم یا شجره نامه شان به دیوار خانه شان هست خیلی روشن یا مثلاً آقا سید محمد شجره نامه داری، بله مثلاً در گاوصندوق هست در یک جای متبرکی، این شجره نامه متبرک را نگه داشتم، آقای عقیل هاشمی یک بار بیایند این شجره نامه خودشان را ارائه بدند  یا لطف کنند این پیشوند سید را از کنار اسمشان بردارند که ما که نمی گوییم، آقای شریفی گفتند که آقای ملازاده بعد از آن شکست گفته بودند عقیل بی عقل.

جناب آقای شریفی اگر نکته ای دارید بفرمایید.

استاد شریفی:

شما یک بحثی را مطرح کردید به‌عنوان نسب نامۀ آقای هاشمی، حالا این آمد دیگر رزق و روزی مان بود، آقای هاشمی نسب نامه  اش را آورده نشان هم داده، نسب نامه آقای هاشمی را الآن بیننده  ها با هم می بینیم، تذکره هاشمی، یک داستان قشنگی دارد، «تذکره هاشمی» نسب سادات حسینی دبی، ایران هم دیگر نیست، عمارات العربی المتحده، خب در این نسب نامه، آقای هاشمی این نسب نامه را آورد در شبکه  اش نشان داد، گفت ببینید من سید هستم شجره نامه دارم این نسب نامه من است، همین کتاب را آورد، من کتاب را دارم، خود کتاب را من تهیه کردم، و اسکن گرفتم، که آورد نشان داد گفت ببینید این نسب نامه من شجره من ، کسی که نسب نامه  اش را می  آورد شجره نامه  اش را می  آورد دیگر می گوید این درست است مولای درزش نمی رود، ما آمدیم نشان دادیم در چندتا مناظره هم این را گفتیم، خب ببینید چه اتفاقی افتاد در این نسب نامه، این هم آقای مصطفی عبدالرحیم، برقان مصطفوی، ایشان همین، نسب شناسی است که این کتاب را نوشته که آقای عقیل هاشمی همین را آورد نشان داد، انتهای نسب نامه، پنج شش صفحه آخرش، شجره نامه پیامبر، و ائمه اثناعشر را بعنوان ائمه اهل بیت، این نسب شناس سنی که آقای هاشمی این را آورد بعنوان شجره نامه خودش ببینید آخرش چه آورده اسامی

ابوالقاسم، محمد بن حسن بن علی بن محمد بن .... که نزد امامیه همان مهدی منتظر و صاحب الزمان است،

خب تاریخ ولادت ببینیم بالا چه خورده اینجا، تاریخ ولادت 15 شعبان 255، به‌زعم شیعه، می گوید به‌زعم شیعه ایشان به غیبت رفته، محل دفنش والله اعلم بالثواب، اسم مادر ام ولد نرجس، چندتا مطلب پس آقا امام حسن عسکری در شجره نامه آقای هاشمی فرزندی داشته بنام محمد، پس امام حسن عسکری بدون فرزند از دنیا نرفته، می  گویند تهش گفته به زعم شیعه، آقای جاهل بی سواد می گوید به زعم شیعه این همان مهدی منتظر است، بحث تولد یک بحثی است، بحث مقامش یک بحث دیگر است، یک شخصی است، بنده شریفی هستم یکی می  گوید لوله کش است یکی می گوید مجتهد است، الآن دعوا سر شغل بنده است یا دعوا سر وجود بنده است؟ اینجا دعوا سر شغل بنده است، وجود که آن کسی که اختلاف ندارد، همان خدمتی که می گوید بنده مجتهد هستم شریفی هست، هما آقای هاشمی که می  گوید شریفی لوله کش است، معتقد است شریفی هست.

مجری:

و یک ما به ازای خارجی آقای شریفی دارد،

استاد شریفی:

باریکالله، این فقط بحث سر این است که اینجا شغل شریفی چیست اینجا می گوید امام حسن عسکری فرزندی داشت بنام محمد، که شیعه معتقد است این همان مهدی موعود است، نیمه شعبان به دنیا آمد در این تاریخ، بعد شیعه باز معتقد است که به غیبت رفته است، ما اصلاً بحثی نداریم شما اصلاً قائل به غیبت نباش، مشکلی با شما نداریم، ما بحث مان وجود یک فرزندی است از آقا امام حسن عسکری بنام محمد که مادر او حضرت نرجس خاتون است، بعد ایشان آمد چه گفت در جواب، گیرکرده بود بارها نمی توانست جواب بدهد، آخرش می گفت اصلاً اعتبار ندارد، سند که ندارد، گفتیم جالب شد، کدام کتاب نسب نامه سند ذکر کرده مگر اصلاً  مگر در کتاب های شجره نامه سند آمده که فلانی از فلانی از فلانی نقل کرد که من بچه فلانی بودم، اینکه اصلاً شجره نامه  ها که این نیست، بعد اگر این کتاب معتبر نیست، سند نیست، نسب چه کسی زیر سؤال است، نسب خود آقای عقیل هاشمی زیر سؤال است، امام حسن عسکری فرزند داشته به تواتر ثابت است، هم از کتب شیعه هم از کتب اهل سنت، ان شاء الله در ادامه خواهیم آورد، اما تو یک مدرک داشتی برای اینکه بگویی من سید هستم، همان مدرکی که آوردی کتاب باطل است این نسب نامه معتبر نیست، خب پس نسب خودت زیر سؤال است علاوه بر آن ما همین نسب آقای هاشمی را هم متخصصین نسب شناس نشان دادیم ،آنها هم به این مطلب معترف بودند که این قسمت از نسب مورد ادعای آقای هاشمی این جعلی و دروغ است، این هم در مورد نسب حالا شما دیگر بحثی را مطرح کردید ما هم یک حاشیه اینطوری به آن زدیم.

مجری:

خیلی ممنون و متشکر، در جریان اتفاقاتی که این برنامه به وقوع پیوست بودید، ان شاء الله اگر اتفاق بیافتد بین شبکه حضرت ولیعصر و شبکه وهابی کلمه اگر قبول کردند که در سطح مدیریت شبکه باشد حضرت آیت الله حسنی قزوینی با جناب آقای خدمتی، مناظره خواهند کرد، اگر قبول نکردند که در سطح مدیریت شبکه  ها باشد، جناب آقای شریفی حاضر هستند با سایر کارشناسانی که خودشان یا آقای هاشمی یا موسوی یا سایر کارشناسان و مجریانی که دارند با آن شبکه مناظره انجام خواهد شد، یک هفته هم فرصت دارند برای پاسخ دادن به این نامه رسمی که توسط شبکه ولیعصر به آنها زده شده؛ آقای شریفی اگر نکته ای دارید بفرمایید.

استاد شریفی:

نه ممنون فقط یک نکتۀ آخری که یک مقدار باید رویش پافشاری داشته باشیم این نکته است که  حضرت آیت الله دکتر حسینی قزوینی، اگر آقای خدمتی را چون همینطور که در متن ایمیل هم بود، نه اینکه وجاهت علمی آقای خدمتی در حد استاد باشد، نه خیلی پایین تر است، یعنی آقای خدمتی بسیار پایین تر از بعضی از کارشناس های دیگرشان هم هست، فقط از این باب که ایشان مدیر شبکه کلمه است، یعنی بالاترین پست در شبکه کلمه برای آقای خدمتی است ما از این بابا آقای حسینی قزوینی استادمان گفتند که ایشان برای مناظره تشریف بیاورند خود آقای حسینی قزوینی برای مناظره خواهند آمد.

مجری:

خیلی ممنون و متشکر کلیپ هایی که این هفته برایتان پخش کردیم و دیدید همه ارتباط داشت با موضوع درخواست مناظره از طرف شبکه ولیعصر (عج)، می خواهیم برگردیم در فرصت باقی مانده به همان موضوع مهدویت یک کلیپ می بینیم و برمی گردیم دوباره خدمت تان آقای شریفی پاسخ خواهند دارد

کلیپ:

رسول الله (ص) چیزی بنام امام زمان مطلقاً اشاره نفرموده، این مرحله اول، اما فرموده هدایت گران دعوت گرانی می  آیند که غبار شرک و خرافات، و دین را در واقع غبار زدایی خواهند کرد، تبلیغ دین خواهند کرد شما الآن یک مهدی هستید برای خانواده خود، هر کدام از ما یک مهدی هستیم، اینها از این اصطلاحات عام ، از این لفظ عام، مهدی اسم نیست، مهدی یک وصف است،یک صفت است، انسان هدایت شده هدایت گر، گفتند پس تمام شد همین که ما می گوییم همین است، اصلاً ربطی ندارد، بله فرمود هر صد سال هدایتگرانی خواهند آمد که دعوت را تبلیغ می کنند، متولد خواهند شد.

مجری:

خیلی ممنون و متشکر جناب آقای شریفی بفرمایید

استاد شریفی:

ما هفته  های پیش یک کلیپی پخش کردیم از همین آقا، اعترافی بود از این آقا بعد از مناظره مهدویت مان همچنین در برنامه های بعدش، که روایات مهدویت متواتر است، بینندگان خوب دقت کنید که روایات مهدویت و وجود حضرت مهدی و حضور ایشان در آخر الزمان تواتر معنوی دارد، بعد قبلش یک کلیپ دیگر پخش کرده بودیم که ایشان منکر اصل مهدویت شده بود، یعنی تعارض و تناقضاتش بود، اخیراً من زیاد از آقای هاشمی و بعضی از کارشناس  هایشان این را دیدم، بخصوص آقای هاشمی خیلی روی این دارد اصرار می کند، همانطور که ما جلسه قبل گفتیم برای انکار مهدویت دست به همه جور و خیانت و دروغ می زنند، می گوید ما اصلاً در روایاتمان چیزی بنام امام زمان و مهدی نداریم، یک دست روایت است که آخوندها به‌دروغ اینطوری گفتند، که این مهدی یک شخص خاصی است، نه مهدی اسم نیست یک صفت است، یعنی هدایت گر، هدایت شده، دیگر شروع کرد، هر صد یک عده یا یک نفری می آید بعنوان مهدی جامعه را هدایت می کند، اصطلاحاً متجددین در دین که اینها محمد بن عبد الوهاب را یکی از آن افراد می دانند، این هم جالب است بدانید، یعنی طبق مبنای آقای هاشمی محمد بن عبد الوهاب مهدی است، کسی که آمد دین را از نو تجدید کرد، حالا اینجا یک نکته هم هست، داریم کلیپ  هایش را ، خب دین را از نو تجدید کرد، یعنی کلی بدعت و خرافه در دین به وجود آمده بود، که از جمله آنها توسل و زیارت قبور و اینها پس مسلمان های قبل از محمد بن عبد الوهاب اینها مشرک بودند بدعت گزار بودند، و آقای محمد بن عبد الوهاب بعنوان یک متجدد در دین آمد بعنوان یک مهدی و نجات داد اینها را ، پس ما چیزی بنام مهدی بعنوان یک شخص خاص، نداریم.

مجری:

حال آنکه شما هفته گذشته از کتب اهل سنت  و از علمای مختلفی خواندید

استاد شریفی:

خب اولاً می خواهم اینها را باز مطالب جدیدی امشب خدمت شما و بینندگان عزیز ارائه بدهیم، برای اینکه ببینیم اینها چکار دارند می کنند، چقدر باید مکار باشند که به هر نحوی باید مسئله اصل مهدویت زیر سؤال برود.

مجری:

خیلی ممنون و متشکر، دوستان اتاق فرمان به من گفتند که تماس داریم، بفرمایید الو.

بیننده:

الو سلام علیکم شب شما بخیر،

مجری:

و علیکم السلام ، دوست عزیز اسم خودتان را بگویید و بفرمایید از کجا تماس می گیرید.

بیننده:

من هاشمی هستم از کابل تماس می گیرم،

مجری:

جناب آقای هاشمی از کابل بفرمایید

بیننده:

شما وقتی که یک چیز را مناظره می گویید، وقتی که ما در جامعه ای که زندگی می کنیم، وقتی که ما از خدا می ترسیم واقعیت را بگوییم، در کجا وقتی که ما حرفی را که می  گوییم، از خدا بگوییم، مهدی هم بنده خدا بود ما هم بنده خدا هستیم، شبکه کلمه حرف های واقعیت را می گوید، شما چرا، اهل سنت در تهران مسجد ندارند، نماز جمعه را بخوانند، شما وقتی که حرف را می زنید، شما وقتی که خود را مسلمان می گیرید چرا نماز تراویح را نمی  خوانید. چرا ما در تهران مسجد نداشته باشیم،

استاد شریفی:

آقای هاشمی هم چرا اینقدر عصبانی و چرا اینقدر تند تند، صدای بنده را دارید؟

بیننده:

بله بفرمایید

استاد شریفی:

خب من از شما اول در موضوع برنامه مان صحبت کنیم شما از مناظره رفتید یک دفعه در مسجد در تهران و نماز تراویح، چندتا نکته، الآن آقای عقیل هاشمی ادعا کرده که حاضر است برای مناظره با شبکه حضرت ولیعصر، ما این همه بار به این شبکه تماس گرفتیم و به این آقایی که شما ظاهراً از طرفداران شان هستید، چرا آقای عقیل هاشمی از مناظره فرار می کند و به‌دروغ ادعای مناظره دارد، این سؤال را می توانید جواب بدهید؟

مجری:

قطع شد، من جناب آقای شریفی عزیز، یک سؤال هم آمده بصورت پیام، جناب آقای سید حسین موسوی از افغانستان، البته ببخشید حدیث می خواستم در مورد غیبت آقا صاحب الزمان با سند صحیح.

من یک نکته  هم بگویم راجع به این تماسی که جناب آقای هاشمی از کابل گرفتند، ببینید بحث مسجد اهل سنت را، اینها را بارها کارشناسان عزیز و اساتید محترم توضیح دادند، و با یک جست  جو در فضای مجازی می توانید به جواب های روشنی برسید، قبل از این ماه رمضان هایی که ما الآن، ماه رمضان سال گذشته که بخاطر کرونا بسیاری از مساجد و نمازها تعطیل بود، سال گذشته اش یعنی ماه رمضان سال 98، ماه رمضان سال 99 کرونا بود پشت سر گذاشتیم امسال هم که 1400 در میانه ماه مبارک رمضان هستیم، ماه رمضان سال 1398، ما فقط در تهران نزدیک 20 نماز عید فطر اهل سنت داشتیم، در محله  های مختلف همه آدرس هایش را هم همه سایت ها زدند، در کردستان در گلستان در سیستان و بلوچستان، در جاهایی که هستند اهل سنت با هیچ محدودیتی تقریباً می شود گفت در اعمال مناسک خودشان مواجه نیستند، شما شبکه نور و شبکه کلمه ببینید،و آنها به‌دروغ بگویند که محدودیت دارند هیچ اتفاقی نمی افتد مانع می شوند و نماز جمعه  های اهل سنت در سراوان، ما اصلاً کلیپ هایش را نشان دادیم در این برنامه، در زاهدان، در شهرهای مختلفی که اهل سنت هستند، آزادانه دارند اعمال خودشان را انجام می دهند؛ جناب آقای شریفی بفرمایید.

استاد شریفی:

حالا بزرگوار به هر حال دوتا نکته را فرمودند خب پاسخ سؤال ما را که ندادند، یعنی هیچ دفاعی حرفی برای فرار آقای عقیل هاشمی شبکه کلمه نیست، آقا چرا اهل سنت در تهران مسجد ندارند، برادر من شما از افغانستان زنگ زدید، اگر واقعاً دلتان به حال اهل سنت می سوزد خب اول وزیر کشور خودتان را درست کنید، آن اهل سنت شما در آن کشور و شیعیان هر روز دارن کشته می شوند توسط کسانی که مدعی دین داری در کشور شما هستند، ما در تهران یازده مسجد برای اهل سنت داریم، که دارند اهل سنت نمازشان را می خوانند.

مجری:

من مطمئن هستم این را خودم دیدم، نزدیک 20 تا مکان برای نماز عید فطر سال 98 داشتند،

استاد شریفی:

مستنداتش هست بارها هم نشان دادیم، نمی خواهم خیلی روی این بحث بکنم، گفتید چرا ما نماز تراویح نمی خوانیم، دوتا دلیل من خدمت این برادر ارائه بدهم، ما تابع سنت چه کسی باید باشیم، جز پیغمبر؟ وقتی خلیفه دوم خودش تصریح می کند، که نماز تراویح عجب بدعتی بود که من آن را گذاشتم، بدعت حسنه، خب خود خلیفه نظرش در مورد تراویح بدعت است، حالا بزرگواران تقسیم بندی کردن بدعت حسنه داریم، بدعت سیئه داریم، بقول استادمان حرف قشنگی زد، مثل این است که زنای حسنه داریم زنای سیئه داریم، اصلاً همچین چیزی امکان پذیر است؟ حالا این هم از خلیفه دوم، این از پسر خلیفه دم، اگر اتاق فرمان این اسکن را نشان بدهند ممنون می شوم،

مجری:

حاج آقای شریفی ما یک تماس دیگر هم داریم،

استاد شریفی:

چشم این را من نشان بدهم بعد ان شاء الله، کتاب «مصنف ابن ابی شیبه» است هم این روایت هم در «مصنف عبد الرزاق صنعانی» حدیث شماره 7742، از آقای عبد الله بن عمر فرزند خلیفه دوم، ایشان معتقد بر این بود کسانی که تراویح می خوانند، من عذر خواهیم می کنم از اهل سنت نمی خواهم توهین کنم، متن روایت را می خوانم من عذرخواهی می کنم ایشان از کسی که از او سؤال پرسید آیا بروم تراویح بخوانم، به جماعت پشت سر امام در ماه رمضان؟ گفت مگر تو الاغ هستی که می خواهی این کار را انجام بدهی، برو نمازت را در خانه  ات فورادا بخوان، خب شما که می  گویید تابع صحابه باید باشیم، صحابه بزرگوار شما خلیفه دوم می گوید تراویح بدعت است، پسر این خلیفه دوم هم می گوید هر کس تراویح بخواند الاغ هست، روایت شما با سند صحیح هم آمده، منابع اهل سنت ،کتاب «مصنف عبد الرزاق صنعانی» حدیث 7724، خب الآن ما چکار کنیم، اشکال به صحابه می گیریم می گویند شما اشکال به صحابه کرام پیغمبر گرفتید، باید تبعیت کنید، اینها مانند ستاره هستند، اگر هدایت بشویم، می گوییم پس نخوانیم، باز به ما اشکال می گیرید که چرا تراویح نمی خوانید، شما بیننده عزیز جواب ما را بدهید.

مجری:

خیلی ممنون و متشکر جناب آقای یاسینی از دوستان گروه ندای شیعه سلام علیکم طاعات قبول بفرمایید.

بیننده:

سلام عرض می کنم خدمت شما مجری بزرگوار و خدمت آقای شریفی عزیز که واقعاً حق استادی گردن مجموعه ندای شیعه دارند، من تماس گرفتم اول تشکر بکنم، باز هم بخاطر شجاعتی که همیشه شبکه های شیعه داشتند و پرچم شیعه را بلند کردند، و اینکه همیشه آماده مناظره بودند، از قدیم الأیام ما می دویدیم دنبال مناظره و آنها فرار می کردند، واقعاً همینطور است، می خواستم عرض بکنم که ما در مجموعه ندای شیعه برنامه های شبکه ولیعصر را دنبال می کنیم، همچنین در ویس چت هر شب برنامه داریم، از طرفی مباحثی که مطرح می شود با گروه های اهل سنت و با شبکه  های اهل سنت، آنها را جواب می دهیم و همیشه همین جو فرار حاکم بوده، جاهایی که می خواستند و جوابی نداشتند ما را قطع می کردند، خدا را شکر الآن حداقل یک گروهی داریم یک مجموعه  ای داریم مثل شبکه شما که بتواند تماس بگیرید و نشان بدهد، دیشب در مجموعه ندای شیعه یک نفر می پرسید که از اهل سنت، آقای شریفی شما چرا می ترسید با اینها تماس بگیرید با اینها تماس بگیرید با همین لحن، آقای شریفی هم جواب  شان را دادند، که اتفاقاً من فردا برنامه دارم، می خواهم به اینها اعلام بکنم بیایید مناظره، و فرارهایشان را نشان تان بدهم، امشب وفا کردند، و بسیار عالی، من این وعده را هم بدهم، که ان شاء الله ما به زودی در مجموعه ...هم فعال خواهیم شد، و آنجا هم پرچم شیعه را بالا خواهیم برد.

مجری:

آقای یاسینی خدا خیرتان بدهد خیلی متشکر از شما از زحماتی که می کشید و تلاش هایی که می کنید در مجموعه ندای شیعه ما هم بیننده کارهای شما در فضای مجازی هستیم و دیدیم برنامه  هایتان را هم صحبت هایی که با کارشناسان داشتید هم برنامه  های دیگر تان، خیلی ممنون، جناب آقای شریف بفرمایید.

استاد شریفی:

البته آن بحث کلیپ هنوز مانده، فکر کنم برای هفته بعد بیافتد، خب بزرگواری سؤالی پرسیده بودند که ما روایت معتبری نشان می دهیم برای اینکه امام حضرت حجت بن الحسن (عج) دارای دوتا غیبت است، کتاب اصول کافی، مرحوم کلینی جزء اول، صفحه 210، حدیث شماره 19، با سند معتبر نقل شده از آقا امام صادق که برای قائم ما دو غیبت است، یک غیبت ،غیبت صغری که دورانش کوتاه  تر است و یک غیبت، غیبت کبری که مدت آن هم طولانی تر هست، این هم روایتی که آن بزرگوار درخواست کرده بودند، سندش هم سند معتبری است

مجری:

البته متعدد هست،

استاد شریفی:

بله ما یک نمونه  اش را عرض می کنیم،

مجری:

ما بحث مان هم می ماند، ما اولویت مان همیشه گفتیم در برنامه  ها پاسخ دادند به سؤالات و اشکالات و نظرات بینندگان عزیزمان هست، جناب آقای رامتین از پیران شهر از بینندگان عزیز اهل سنت بفرمایید،

بیننده:

سلام خسته نباشید، ببخشید من قبلاً با آقای هاشمی حرف زده بودم در خصوص این مناظره گفت که ایشان حاضر است با آقای قزوینی مناظره کند، ولی از آنجایی که من شنیدم آقای قزوینی  می گوید ایشان در حد من نیست، و فقط باید آقای خدمتی باشد، آیا فقط آقای خدمتی برای مناظره بیاید، مثلاً بقیه آقای ترشابی و آقای هاشمی برای مناظره نیایند؟

مجری:

آقای رامتین سؤالتان همین است فقط قربان؟

بیننده:

بله آقای هاشمی گفت آمادگی مناظره دارد حتی با خود آقای قزوینی، برای همین گفتم آیا حاضر هستید با آقای هاشمی مناظره کند آقای قزوینی،

استاد شریفی:

آقای رامتین بیننده برنامه  امشب ما بودید دیگر درست است؟

بیننده:

من اوایلش بودم یعنی در حدود 15 دقیقه

استاد شریفی:

ما کل این مطالبی که شما گفتید را پخش کردیم آیت الله دکتر حسینی قزوینی برای مناظره تشریف خواهند آورد، به شرطی که آقای خدمتی بیاید آن هم نه بعنوان اینکه ایشان شأنیت علمی اش هم ردیف استاد ما است، نه از باب اینکه مدیر شبکه است، آقای عقیل هاشمی و هر کدام از کارشناس های دیگر شان آقای موسوی آقای ترشابی، یا آقای کیانی، هر کدام شان برای مناظره حاضر هستند که آقای عقیل هاشمی خودش در کلیپی که پخش کردیم اعتراف کرد که هر کس از شبکه ولیعصر بعنوان نمایند بیاید من می خواهم مناظره کنم با ایشان، ما ایشان را رسماً امشب به مناظره دعوت کردیم، و ایمیل هم زدیم، اگر آقای عقیل هاشمی نظرش باز عوض شد باز امشب که من می خواهم فقط با حاج آقای قزوینی مناظره کنم، دوتا نکته است، یک من تا شب قبل ک حرفی زدم دوباره یک بهانه جدید آوردم، یعنی اعتراف بکند که من الآن ترسیدم، یک حرف زدم، شبکه ولیعصر این حرف را عمل کرد، حالا من می خواهم بهانه جدید بیاورم، ایشان در حدی نیست که کفش استاد ما را جفت کند، تا چه برسد بخواهد بحث علمی با استاد ما داشته باشد، ولی طبق حرفی که خودش قبول کرده که هر کس از شبکه ولیعصر بعنوان نماینده بیاید من حاضر به مناظره هستم شبکه به شبکه ما امشب این کار را انجام دادیم ایمیل هم فرستادیم کلیپ ها را هم پخش کردیم، تأییدیه آقای حسینی قزوینی و نمایندگی ایشان را هم آوردیم، حالا به نظر شما آقای عقیل هاشمی برای مناظره حاضر خواهد شد، آقای رامتین؟

بیننده:

والله آقای هاشمی من به آقای خدمتی گفتم، حالا بعید می دانم آقای خدمتی حاضر بشود، ولی آقای هاشمی گفت حاضر هست، حالا فکر کنم با شما هم حاضر باشد ، ولی دلایلش را گفت که شما باید یک تأییدیه بیاورید از حوزه

استاد شریفی:

آوردیم ما امشب تأییدیه را آوردیم آقای رامتین، تمام بهانه های آقای عقیل هاشمی را ما امشب پاسخ دادیم، کلیپ  پخش کردیم، ایمیل زدیم، متن خواندیم، همه کارهایش را انجام دادیم، به نظر شما ان شاء الله آقای عقیل هاشمی بعد از این هم دروغ ها و فرارها برای یک بار هم که شده حاضر هست پایبند به حرفش باشد؟

بیننده:

من نمی توانم حالا صد در صد  قطعی بگویم، ولی طبق حرفی که زده باید حاضر باشد، یعنی دیگر هیچ بهانه ای برای آقای هاشمی نمانده،

استاد شریفی:

احسنت خدا خیرتان بدهد من همین را  می خواستم بشنوم، که ایشان هم تصریح می کند می گوید هیچ بهانه ای آقای هاشمی نمی تواند بیاورد،

مجری:

ببینید جناب آقای رامتین اصلاً عرف این است، شبکه ها ماهیت حقوقی دارند، شبکه حضرت ولیعصر نماینده معرفی می کند، شبکه کلمه هم نماینده معرفی می کند ما این اجازه را به خودمان نمی دهیم اگر شبکه کلمه آقای موسوی را معرفی کرد، ما بگوییم نه ما با موسوی مناظره نمی کنیم، فقط باید هاشمی بیاید، همچین جایگاهی نداریم واقعاً شبکه کلمه هم متقابلاً همچین جایگاهی را ندارد، وقتی که شبکه ولیعصر نماینده معرفی می کند، می گوید نماینده ما آقای شریفی هستند، آنها نمی توانند دخالت بکند در کار ما بگویند نه ما با کس دیگری مناظره می کنیم، ما با نمایند شبکه اگر هم کسی در مناظره شکست خورد، اگر آقای شریفی شکست خورد یعنی شبکه حضرت ولیعصر شکست خورده، اگر آقای موسوی، یا آقای هاشمی، یا هر کس دیگر شکست خورد، یعنی شبکه کلمه شکست خورده اشکالی هم ندارد در یک مناظره شکست می خورند دوباره بعداً باهمدیگر مناظره می کنند، آقای شریفی لطف کردند آن نامه را، اگر این قسمت از برنامه را ندیدید، می توانید تکرارش را ببینید، ده تا موضوع تقریباً معرفی کردند برای 10 جلسه، 15 جلسه مناظره ما هیچ محدودیتی نداریم، خیلی ممنون که تماس گرفتید ان شاء الله که ابلاغ کننده این دعوت به مناظره ما به دوستان تان در شبکه کلمه باشید، خیلی ممنون و متشکر، آقای شریفی یک دقیقه وقت داریم نکته پایانی را بفرمایید.

استاد شریفی:

حالا من عذر از بیننده ها بکنم آن کلیپی که پخش کردیم موضوعش ماند، برای هفته بعد ان شاء الله، من یک تشکر داشته باشم از همه بینندگان عزیز که پیگیر این برنامه بودند، دوستان عزیزمان در مجموعه ندای شیعه  که الحق و الإنصاف خیلی زحمت کشیدند، و این میلاد آقا امام حسن مجتبی کریم اهل بیت سال روز تأسیس این مجموعه با برکت بود، به همت آیت الله حسینی قزوینی و دیگر اساتید که این مجموعه و مجموعه های دیگر، مثل مجموعه الغدیر، سلمان فارسی، انصافاً من این را بگویم این شبکه  ها فرصت شد برای بچه  شیعه ها تا دیروز ما اعتقادات مان را نمی دانستیم، امروز در فضای مجازی وقتی فعالیت بچه شیعه ها را می بینی که چقدر زیبا و قشنگ و قوی دارند مباحث ریز امامتی را مطرح می کنند پاسخ می دهند و بحث می کنند، به صدقه سر وجود همین شبکه  ها بود که تهدید بود و به فرصت تبدیل شد، من باز هم تشکر می کنم از آیت الله حسینی قزوینی  که مسبب همه این خیرها و خوبی هایی که اتفاق افتاد و این تهدید ها را به فرصت تبدیل کرد تشکر ویژه از ایشان و همه عزیزانی که در این فضا دارند فعالیت می کنند.

مجری:

خیلی ممنون و متشکر اگر عمره مشرف شده باشید، اگر حج واجب مشرف شده باشید، در شهر مکه، قبرستان ابوطالب آنجا مزار حضرت خدیجه هم آنجا است، بدون هیچ روشنایی، بدون هیچ سقفی بدون هیچ آفتابگیری حضرت خدیجه (س)، حضرت ام المؤمنین که پیامبر بزرگوار اسلام فرمود دین اقامه نشد، مگر إلّا به سیف علی و مال خدیجه؛ می خواهم برنامه امشب را با این بیت شعر تمام کنم در مورد حضرت خدیجه (س).

مدیون او است دین خدا فکر می کنم

حق خدیجه حداقل یک ضریح بود

اللهم صلی علی محمد و آل محمد  و عجل فرجهم.

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

 
 


مطالب مرتبط:
مهدی یار - قسمت سی اممهدی یار - قسمت سی و یکم
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها